Stěrkování – úpravy stěn

Máte hrubé omítky, nerovné zdi nebo jen chcete něco navíc a případně zvážit veškeré možnosti? Ve stěrkování stěn jsme profíci.

Při tapetování nebo malování se mnoho drobných nerovností schová. Hodně nerovností, které jsou pak vidět na tapetách (dle struktury…) jsou mnozí zákazníci schopni akceptovat. Některé zdi jsou však příliš hrubé z důvodu například po škrábání nebo po špatně odvedené zednické práci… Pro takové případy máme řešení v podobě vyrovnání zdí stěrkovací hmotou. To znamená, že veškeré nerovnosti, které narušují výsledný dojem (kromě výrazně vyboulených  zdí…)  je možné touto metodou VYŘEŠIT – SROVNAT A VYHLADIT. Zeď je potom tak hladká jako sádrokarton a přitom pevná jak má být se všemi jejími výhodami (nosnost, pevnost…). Jedná se hlavně o povrchovou úpravu dané zdi.

Pokud si nevíte rady, tak nám napište nebo zavolejte a my vám pomůžeme!

 

Práce při stěrkování probíhají následujícím způsobem:

  1. Nejprve je (v případě potřeby) odstraněna vrchní vrstva malby nebo tapety – škrábání.
  2. Potom je zeď řádně natřena penetračním nátěrem (kvůli odprašnění a kvůli zajištění dobré přilnavosti stěrkovací hmoty na daný povrch).
  3. Následně je nanesena (dle potřeby a dle následných prací) 1-2 vrstvy stěrkovací hmoty.
  4. Po nanesení finální vrstvy se vše přebrousí elektrickou bruskou s odsáváním prachu.
  5. Následuje penetrace kvůli odprašnění.
  6. Po případné korekci drobných nerovností je možné instalovat nové tapety nebo dle potřeby malovat

 

Ve většině případů samozřejmě tyto práce nejsou zapotřebí, ale zhruba v 5-10% případů jsou téměř nevyhnutelné a rozhodně je doporučujeme zvážit.
Veškeré brousící práce jsou téměř bezprašné, nicméně samotné škrábání je bohužel činnost prašná sama o sobě a proto doporučujeme veškeré tyto činnosti realizovat (pokud se nejedná jen o jednu nebo dvě stěny) v prázdné místnosti. Podlahy jsou zakryty fóliemi, ale i přesto je potřeba po dokončení provést důkladnější úklid.
Veškerý odpad spojený se škrábáním je neprodleně po dokončení těchto hrubých prací zameten a případně vyluxován a vyhozen do nejbližšího kontejneru v místě realizace, případně dle domluvy.

 

POKUD UVAŽUJETE O TÉTO ÚPRAVĚ ZDÍ, BUDEME RÁDI, KDYŽ VÁM BUDEME MOCI POMOCI S JEJÍ REALIZACÍ!
VĚŘTE, ŽE VÝSLEDNÝ EFEKT STOJÍ ZA  TO!
V PŘÍPADĚ NEJASNOSTÍ SE PTEJTE! RÁDI VÁM ZODPOVÍME VAŠE DOTAZY!
VY JSTE ZÁKAZNÍK!

 

Nezávazné nacenění zdarma