Tapetování

Naši tapetáři Praha PROFEX tapetám opravdu rozumí. Tapetování se věnujeme už od roku 1992 a za tu dobu jsme prošli řadou zkušeností i vývojem trendů a materiálů. 

 

Proč tapetování?

Ve svém bytě nebo domě trávíte hodně času, tak proč si neudělat radost a neproměnit váš interiér na místo, kde se vám bude opravdu dobře bydlet, relaxovat nebo pracovat. Představte si sami sebe, jak vstupujete do svého pokoje, který jste si sami navrhli a nechali zrealizovat. Představte si ty rozzářené dětské oči, když ve svém pokoji uvidí na zdi nalepenou fototapetu s jejich oblíbenými hrdiny. Téměř jakákoliv vhodně umístěná tapeta dokáže jednoduše a vkusně doplnit váš vlastní interiér na mnoho let, a to vše během několika hodin.

Tapetování se věnujeme už od roku 1992 a za tu dobu jsme prošli řadou zkušeností i celkovým vývojem různých trendů a materiálů v našem neustále měnícím se oboru. Jsme rádi, že své zkušenosti můžeme po téměř třicetileté praxi neustále rozvíjet a uplatňovat při své každodenní práci.

Jako tapetáři tapetám opravdu rozumíme!
Víme, proč si nás naši zákazníci objednávají. Chceme, abyste byli spokojení!
Potřebujete poradit? Pište nebo volejte a my vám pomůžeme!

 

Jaké tapety lepíme?

Lepíme jak běžné, tak i luxusní vliesové, vinylové a papírové tapety. Dále lepíme fototapety a Rauhfaser tapety – pestrukta (tapeta určená k opakovanému malování). Zkuste nám zavolat a uvidíte, že jako tapetáři tapetování opravdu rozumíme!
Tapetářské práce nás baví!

Volba tapety je jen cca 30% žádaného efektu. Zbytek záleží na podkladu a na dobře odvedené práci tapetáře. Tapety musí být nejen správně nalepené, ale také kvalitně a čistě. Kromě způsobu lepení (obzvláště při navazování nějakého vzoru) je důležité použít kvalitní lepidlo a vhodné nářadí.

Dnešní tapety jsou mnohem kvalitnější a nabízejí obrovskou škálu různých vzorů, které se daleko více hodí k tapetování třeba jen jedné stěny. Takto upravené zdi mohou vhodně doplnit váš interiér, který se ničím jiným nedá napodobit. Některé vhodně vybrané vzory se mohou hodit i pro tapetování celé místnosti. Záleží už jen na vás, pro jaký vzor a v jakém rozsahu se rozhodnete.

Tapetování svépomocí?

Pár odvážných lidí si chce nalepit tapety svépomocí, ale vždy to stojí nějaký čas, nervy a ne vždy se to povede. Potom by člověk nejraději se vším praštil a není výjimkou, že si vztek z nepovedené práce vylévá na druhých. Ne jedno manželství jsme ušetřili před dohadováním a nepříjemným vyměňováním názorů 🙂

Občas mi to připomene situaci, kdy jsem si na autě chtěl podle internetu vyměnit brzdové destičky. Na Youtube jsem si našel přehledný video návod… Sice to nakonec (po několikeré zbytečné demontáži kol a zbytečně objednaných špatných destiček) dobře dopadlo, ale když si vzpomenu, že jsem to dělal asi tak tři týdny, a stálo mě to podstatně více peněz, než co bych za to zaplatil u odborníka, který by to vyměnil během pár hodin… Zajímavá zkušenost, ale dneska už bych byl chytřejší 🙂

Nejednou se nám stalo, že zavolá pán, který si zkouší nalepit tapety sám, ale věc se jaksi nedaří. Občas slyším, jak si zákazník stěžuje, že si koupil fototapetu, kterou si chtěl sám nalepit, ale… jeden díl lepí bezmála 2 hodiny a má co dělat, aby si fototapetu celou nezničil…

Zkrátka každý by měl dělat to, čemu dobře rozumí!
My rozumíme tapetám a všemu kolem nich, na vše ostatní jsou tu jiní!